• eesti
  • english

Rulluisuslaalom

Rulluisuslaalom on mänguline spordiala ja suurepärane ajaviide värskes õhus kõigile, kellele meeldib rulluisutamine ja kes soovivad oma rulluisutamisoskuse viia uuele tasemele.

Rulluisuslaalomit saab harjutada kõikide rulluiskudega, nii kaherealiste kui üherealiste rulluiskudega, millest viimased on populaarsemad. Loomulikult on spetsiaalselt rulluisuslaalomi jaoks mõeldud rulluiskudega raskemate trikkide õppimine tunduvalt lihtsam. Rulluisuslaalomi sõitjate rulluisurataste suurus on tavasõitjate omast veidi erinev, nimelt on viimane ja tagumine ratas võrreldes keskmistega õhus. Selline kombinatsioon annab suurepärase manööverdusvõime ja tunnetuse ning aitab lihtsamini trikke omandada. Spetsiaalsetel rulluiskudel on juba rulluisuraami kuju selline, et saad kasutada ühesuuruseid rattaid, s.t. kõik neli ratast on 80mm. Just see rataste suurus on optimaalne rulluisuslaalomi harjutamiseks. Kellel sellist raami ei ole saab “banaani” kuju tekitada, kui panna ette ja taha 76mm ratas ja keskmised on 80mm rattad.

Kõige parem on rulluisuslaalomi harjutamiseks betoonist plats, kuid väga hästi sobib ka sileda pinnasega asfalt, milleks võib olla laiem kergliiklustee, pargitee, parkla vms.

Rulluisuslaalomit harjutatakse reeglina 20 torbikust koosneval rajal, mis asetatakse ühele joonele kindlate vahedega. Standard mõõduks on 80cm. Edasijõudnud sooritavad trikke ka 50cm vahedega rajal. Algajad võivad torbiku vaheks valida 100cm või 120cm, siis koosneb rada 14 torbikust.

Rulluisuslaalomi harjutamiseks on loodud rida erineva raskusastmega trikke, millest lihtsamad ehk baastrikid fish, cross ja snake on mõeldud algajatele rulluisuslaalomi huvilistele. Kellel baastrikid on selged võib jätkata juba rohkem oskusi vajavate trikkidega nagu näiteks crazy, chap chap, mabrouk, italian, x, stroll. Kõige raskemad on ühel jalal ja ühel rattal tehtavad trikid, näiteks special, need vajavad väga head tasakaalu ja keha tunnestust.

Trikk on selge siis kui see sooritatakse sujuvalt läbides 20 torbikust koosneva rea ilma ühtegi torbikut puudutamata. Erinevaid trikke omavahel ühendades tekivad kombinatsioonid, millest tuleb välja igale rulluisutajale omane sõidustiil.

Lisaks freestyle slaalomile võetakse maailmas mõõtu ka kiirslaalomis, kus tuleb 20 torbikust koosnev rada läbida ühel jalal võimalikult kiiresti. Torbikute vahe on 80cm. Hoogu saab võtta 12 meetrit. Iga maha aetud torbik annab penalti 0,2 sek, mis lisatakse lõpuajale.

Üle maailma toimuvad mitmed võistlused, kust võtavad osa ka eestlased, kiirslaalomi jooksvas maailma edetabelis on kõrgeimal kohal olev eestlane 2016 aasta juulikuu seisuga 947 rulluisutaja seas 36 kohal. Iga kuu muudetava edetabeli leiab aadressilt http://www.worldslalomseries.com/rankings

Lisaks freestyle slaalomile võetakse üksteisest mõõtu veel battle slaalomis (võistlejad proovivad üksteist üle trumbata sooritades järjest keerulisemaid trikke), paarisslaalomis ja kõrgushüppes. Rulluisuslaalomi kaart

vaata suuremat kaarti

RULLUISUSLAALOM SADAMAS *IGAL KOLMAPÄEVAL KELL 19.00 * üritust ei toimu vihma korral ja kui asfalt on märg

SEBA Igor

Rulluisuslaalomi tippmudel SEBA IGOR
Rulluisuslaalom sadamas

Galerii